Jūsų IP: nėra informacijos · Jūsų statusas: ApsaugotaNeapsaugotasnėra informacijos

Pereiti prie pagrindinio turinio

Kas yra VPN?

VPN reiškia „virtualų privatų tinklą“ – tai paslauga, apsauganti jūsų interneto ryšį ir privatumą internete. VPN sukuria jūsų duomenims skirtą šifruotą tunelį, apsaugo jūsų internetinę tapatybę paslėpdamas jūsų IP adresą ir leidžia saugiai naudotis viešomis „Wi-Fi“ saitvietėmis.

virtualaus privataus tinklo vaizdo įrašo miniatiūra: naudotojai ją spusteli ir daugiau sužino apie VPN.
Kibernetinio saugumo patarimai ir naujienos – tiesiai jūsų pašto dėžutėje

Norėdami užsisakyti „NordVPN“ naujienlaiškį, tiesiog įveskite savo el. pašto adresą.

Laiškus jums siųsime saikingai, o prenumeratą galite bet kada nutraukti.

VPN privalumai

Naudojantis VPN programėlėmis jūsų skaitmeninis gyvenimas taps saugesnis, paprastesnis ir patogesnis.

VPN naudojamas saugiam ir privačiam prisijungimui prie tinklo naudojantis viešąja interneto prieiga
VPN ryšiu galima naudotis visame pasaulyje
Virtualusis privatusis tinklas sudaro saugų ryšį, apsaugantį jus apsipirkimo internetu metu
Greitas ryšys su visapusiška VPN teikiama apsauga ir saugumu

Kodėl reikalinga VPN paslauga?

Niekas nemėgsta būti stebimas ar sekamas, net jei neturi, ką slėpti. Todėl svarbu labiau apsaugoti savo privatumą. Toliau pateikiame atvejus, kada jums gali prireikti VPN.

Naudojantis viešuoju „Wi-Fi“ ryšiu

VPN naudojamas ryšiui apsaugoti viešajame „Wi-Fi“ tinkle, tad galėsite naršyti visiškai privačiai. Įsilaužėliai naudoja daug būdų duomenims pavogti viešosiose saitvietėse, tačiau, naudojant VPN, jie nemato jūsų interneto duomenų srauto.

Keliaujant

Jei norite pasiekti namų turinį keliaudami aplink pasaulį, jums gali padėti VPN. Įrenginyje įdiegę „NordVPN“ niekada nepraleisite draugo skelbimo socialiniame tinkle.

Naršant

Vyriausybės įstaigos, rinkodaros specialistai ir interneto paslaugų teikėjai mielai stebėtų jūsų veiklą ir rinktų jūsų naršymo istoriją, pranešimus ir kitus asmeninius duomenis. Koks yra geriausias būdas tai paslėpti? Apsaugoti savo duomenis naudojantis VPN.

Žaidžiant

Patinka žaisti internete? Su „NordVPN“ galite pamiršti „DDoS“ atakas ir pralaidumo ribojimą. Naudodami mūsų funkciją „Meshnet“ savo draugams galėsite rengti saugius virtualius LAN vakarėlius.

Apsiperkant

Su VPN išvengsite tikslinių kainų, netikrų interneto svetainių ir jauko pateikimo bei produkto pakeitimo (angl. bait and switch) atakų. Apsipirksite saugiai žinodami, kad jūsų kredito kortelės informacijos nepasieks jokie šniukštinėtojai net viešajame tinkle.

Transliuojant

Žiūrėsite mėgstamas TV laidas optimaliu greičiu. „NordVPN“ užtikrins puikų filmų vakarą ir neleis IPT lėtinti jūsų ryšio.

Kokia yra VPN paskirtis?

VPN nukreips jūsų duomenų srautą į nuotolinį serverį, o šio proceso metu duomenų srautas bus užšifruojamas. Paprastai, kai bandote pasiekti svetainę, jūsų IPT (interneto paslaugų teikėjas) gauna užklausą ir nukreipia jus į paskirties vietą. Tačiau, kai prisijungiate prie VPN, jis pirmiausia nukreipia jūsų interneto duomenų srautą per nuotolinį serverį ir tik tada jį nukreipia į paskirties vietą.

Visų pirma VPN paslepia jūsų duomenis nuo šniukštinėtojų. Šifravimas yra svarbus, kai norite apsaugoti interneto duomenų srautą ir palikti mažiau pėdsakų internete. Tokiu atveju jūsų interneto paslaugų teikėjas negalės parduoti visos jūsų naršymo istorijos didžiausią kainą pasiūliusiam pirkėjui.

Paslepiamas ir jūsų IP (taip pat ir jūsų virtuali buvo vieta) bei suteikiamas naujas, VPN serveriui, prie kurio esate prisijungę, priklausantis IP. Taip užtikrinama papildoma apsauga ir žymiai padidinamas jūsų privatumas internete – niekas nežino, iš kurio miesto ar šalies naršote.

Tai yra pagrindinės VPN funkcijos, tačiau „NordVPN“ siekia daugiau. Norime ne tik apsaugoti jūsų duomenis, bet ir jūsų įrenginius. Todėl sukūrėme funkciją „Threat Protection“, kuri apsaugo jūsų duomenis nuo paplitusių internetinių grėsmių: kenkėjiškų programų atsisiųstuose failuose, slapukų, įkyrių reklamų ir pavojingų nuorodų. Jums nereikia būti prisijungus prie VPN serverio, kad galėtumėte juo naudotis. Tiesiog jį įjungsite ir būsite apsaugoti visą parą.

Kaip VPN veikia?

VPN sukuria saugų, užšifruotą ryšį tarp jūsų įrenginio ir nuotolinio serverio, todėl jūsų duomenys gali keliauti slapta.

Prietaisas saugiai prisijungia prie VPN per užšifruotą tunelį, kuris užtikrina didesnį privatumą ir saugumą
Prietaisas prisijungia tiesiai prie IPT be papildomo šifravimo ar privatumo apsaugos priemonių
Verta išsiaiškinti, kaip veikia VPN, kad galėtumėte išnaudoti visas jo teikiamas galimybes. Štai ko jūs nematote:
  1. Kai prisijungiate prie virtualaus privataus tinklo paslaugos, ji per VPN serverį patvirtina jūsų paskyrą.
  2. Tada serveris pritaiko šifravimo protokolą visiems jūsų siunčiamiems ir gaunamiems duomenims.
  3. VPN paslauga internete sukuria užšifruotą „tunelį“. Jis apsaugo duomenis, keliaujančius tarp jūsų ir paskirties vietos.
  4. Siekiant užtikrinti, kad kiekvienas duomenų paketas išliktų saugus, VPN paslauga jį įkelia į išorinį paketą, kuris vėliau užšifruojamas kapsuliavimo būdu. Tai yra pagrindinis VPN tunelio elementas, užtikrinantis duomenų saugumą perdavimo metu.
  5. Kai duomenys atkeliauja į serverį, išorinis paketas pašalinamas iššifruojant.

Kaip veikia VPN serveriai?

Sukūrus VPN tunelį, prietaisas siunčia užšifruotą informaciją (pvz., norimą aplankyti svetainę) į VPN serverį. Serveris iššifruoja informaciją ir ją persiunčia į nurodytą serverį internete. Be to, prieš išsiųsdamas duomenis, jis paslepia jūsų tikrąjį IP adresą. Vietoj jo bus rodomas VPN serverio, prie kurio esate prisijungę, IP adresas.

Interneto serveriui atsakius, VPN serveris užšifruoja duomenis ir atsiunčia juos per jūsų interneto paslaugų teikėją. Duomenims pasiekus jūsų įrenginį, VPN programėlė juos iššifruoja.

Kaip veikia VPN tunelis?

VPN tunelis sukuriamas pirmiausia autentifikuojant klientą, t. y. kompiuterį, išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį VPN serveryje. Tada serveris naudoja vieną iš kelių šifravimo protokolų, kad būtų užtikrinta, jog niekas negali stebėti informacijos, keliaujančios tarp jūsų ir jūsų internetinės paskirties vietos.

Atminkite, kad prieš internetu išsiunčiant ar gaunant duomenis, jie visi pirmiausia turi būti suskirstyti į paketus. Tam, kad kiekvienas duomenų paketas būtų saugus, VPN paslauga supakuoja paketą į išorinį paketą, kuris užšifruojamas naudojant kapsuliavimo procesą.

Šis išorinis paketas saugo duomenis perdavimo metu ir yra pagrindinis VPN tunelio elementas. Kai duomenys nusiunčiami į VPN serverį, išorinis paketas iššifravimo metu pašalinamas, kad būtų galima pasiekti jame esančius duomenis.

VPN rūšys

Yra daug VPN rūšių, tačiau daugumą galima suskirstyti į tris pagrindines kategorijas:

skydas simbolizuoja tinklą ir įrenginius apsaugantį „OpenVPN“ šifravimo protokolą.

Asmeninis VPN

Dauguma privatiems naudotojams skirtų VPN, įskaitant „NordVPN“, priskiriami asmeniniams VPN. Jie labai panašūs į nuotolinės prieigos VPN, tačiau užuot prisijungę prie privataus riboto tinklo (pvz., darbo vietos), jungiatės prie VPN teikėjo serverių, kad galėtumėte saugiai ir privačiai naršyti bet kur internete.

IKEv2/IPSec tunelinio ryšio protokolas

Vietinius tinklus jungiantis VPN

Vietinius tinklus jungiantys VPN dažniausiai naudojami įmonėse, ypač didelėse korporacijose. Pasirinktose vietose esantys naudotojai gali saugiai prisijungti vieni prie kitų tinklų. Tai puikus būdas norint sujungti visus biurus, kad filialai galėtų saugiai dalytis ištekliais ir informacija.

NordLynx VPN technologija

Nuotolinės prieigos VPN

Naudodamiesi nuotolinės prieigos VPN galite prisijungti prie nuotolinio tinklo. Dažniausiai tai atliekama naudojant specialią programinę įrangą. Jei jums kada reikėjo prisijungti prie biuro tinklo, greičiausiai naudojote nuotolinės prieigos VPN. Tai leidžia dirbti už biuro ribų saugiau ir paprasčiau, nes darbuotojai duomenis ir išteklius gali pasiekti iš bet kur.

VPN šifravimo protokolai

Kas yra silpno šifravimo VPN? Tai tiesiog būdas sulėtinti jūsų ryšį. Kai žmonės naudojasi VPN, pagrindinis jų rūpestis yra privatumas ir greitis. Skirtingi VPN protokolų tipai turi skirtingus pranašumus, todėl dauguma VPN teikėjų siūlo bent du. „NordVPN“ leidžia vartotojams savo programose pasirinkti „OpenVPN“ ir „NordLynx“ protokolus, taip pat jie gali pasirinkti „IKEv2/IPSec“ protokolą rankiniam konfigūravimui.

internetinis avataras, laikantis skydą, kai skydeliu bėga kodas, gali laisvai ir saugiai naršyti tinkle.

„OpenVPN“ yra pats populiariausias šifravimo protokolas, kurį šiuo metu naudoja dauguma VPN teikėjų visame pasaulyje.


Vienas didžiausių „OpenVPN“ privalumų yra tai, kad jis turi daug konfigūravimo galimybių. Taip pat jis pasižymi puikiu greičio ir saugumo balansu, nes jį galima naudoti tiek su TCP, tiek su UDP prievadu. Nors TCP prievadas yra stabilesnis pasirinkimas, UDP yra greitesnis ir dauguma naudotojų jam teikia pirmenybę, kad galėtų sklandžiai žaisti žaidimus internete ir transliuoti tiesiogiai.

NordLynx VPN technologija

Jei ieškote ir privatumo, ir greičio, jums puikiai tiks „NordLynx“. Tai yra mūsų numatytasis protokolas, unikalus techninis sprendimas, sukurtas pagal „WireGuard“ – greičiausią tuneliavimo protokolą. Kodėl „WireGuard“ toks greitas? Paslaptis jo kode – visose 4 000 jo eilučių. Palyginkite jį su dešimtimis tūkstančių eilučių kituose VPN protokoluose ir pamatysite, kodėl jis toks neįtikėtinai greitas.


Kad „WireGuard“ būtų kuo saugesnis, jį sujungėme su mūsų pritaikyta dviguba NAT sistema. Todėl naudotojai gali džiaugtis greitu interneto ryšiu ir neaukoti saugumo.

VPN ryšių šifravimo protokolai

L2TP / „IPSec“. Antro lygmens tuneliavimo protokolas (L2TP) yra būdas perduoti duomenis iš vieno prietaiso į kitą. Kadangi L2TP niekaip nešifruojamas, jis beveik visada teikiamas kartu su interneto protokolo apsauga („IPSec“), kuri nustato kriptografinius raktus ir sukuria į VPN panašią aplinką. Šis protokolas labai saugus, tačiau gali būti labai lėtas, nes duomenis į kapsulę talpina du kartus.


PPTP. Tai yra dažniausiai naudojamas protokolas, veikiantis su tūkstančiais operacinių sistemų ir prietaisų. Jį paprasta įdiegti be papildomos programinės įrangos. Tačiau PPTP yra dešimtmečių senumo ir ne toks saugus kaip kiti šiandien prieinami protokolai.


SSTP. Saugaus lizdo tuneliavimo protokolas yra tinkama alternatyva standartiniams protokolams tose srityse, kuriose VPN paslaugos ribojamos, nes jis gali apeiti daugumą užkardų. SSTP panašus į „OpenVPN“, tačiau priklauso „Microsoft“. Tai reiškia, kad jam negalima atlikti nepriklausomo audito.

IKEv2/IPSec tunelinio ryšio protokolas

„IKEv2“ yra tuneliavimo protokolas, kuris šifravimo tikslais paprastai naudojamas su „IPSec“. Jis gali atkurti saugų ryšį sutrikus interneto ryšiui ir sklandžiai prisitaiko prie kintančių tinklų. Ši funkcija gali būti itin naudinga išmaniųjų telefonų naudotojams, kurie dažnai keičia namų „Wi-Fi“, mobilųjį ryšį arba skirtingas saitvietes.

Į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis VPN?

per spyną skrendanti užšifruotus duomenis simbolizuojanti raketa, kuri iššifruojama proceso metu.
Įvairių VPN savybių vertinimas

Kaip pradėti naudotis VPN

„NordVPN“ paskyrą galėsite susikurti keliais būdais. Jūsų ryšys bus užšifruotas, kur bebūtumėte. Prisijunkite prie VPN:

išmanųjį telefoną su „NordVPN“ logotipu laikanti ranka reiškia, kad telefonas apsaugotas naudojant VPN programėlę.
VPN technologija leidžia akimirksniu nustatyti ir rankiniu būdu konfigūruoti
Galimybė VPN ryšį nustatyti maršrutizatoriuje

Dažnai užduodami klausimai

Paskutinį kartą papildyta 2022 m. birželio 13 d.